Emay Estetik markası altında bayan ve baylara özel güzellik ve bakım hizmetleri sunulmaktadır. Öncelikle yüz bakım, vücut bakım, saç bakım, el ve ayak bakım hizmetleri, kaş ve bakım uygulamaları, kalıcı makyaj teknikleri sizlere sunulmaktadır. Sağlık bakımından hemen hemen bakım hizmetleri başlığında hijyen ve vip koşullarda sizlere sunulmaktadır. Kendinize değer veren ve sağlığını güzelliğini düşünen herkesi salonumuza bekliyoruz.

Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme egzersizleri vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için yapılan yöntemlerdir. Bölgesel yağlanma her bireyin vücut yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hareketsiz ortamlarda çalışma zorunluluğu olanların genellikle karşılaştığı yağlanma bölgesi karın bölgesidir. Genellikle bayanların sorun yaşadığı karın bölgesi yağlanması erkeklerde de rastlanan yağlanmalar arasındadır. Bu bölge için yapılacak egzersizler karın bölgesindeki yağlarınızın erimesi için sizlerin yardımcısı olacaktır.

Karın bölgesinde oluşan yağların eritilmesi için yapılacak egzersizler arasında, şınav çekme hareketi yer almaktadır. İlk başladığınız anda zorlanabilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız bu hareketi 5 kez tekrarlama ile başlayarak 1 ay sonunda 20 kez tekrarlamaya kadar çıkarmış olacak şekilde uygulamanız karın bölgesinde bulunan yağların erimesinde etkili olacaktır. Bölgesel yağlanmalardan diğeri basen bölgesinde oluşandır. Basen yağlanması için sizlere önerebileceğimiz egzersizler arasında otur kalk egzersizi yer almaktadır.

Her sabah uyandığınızda belinizi bükmeden sandalyeye oturuyor gibi yere çömelip kalkma ile yapılan egzersiz bacaklarınızda, baldırda bulunan selülit ve basende oluşmuş yağlanma sorununun ortadan kalktığını görebileceksiniz. Aynı zamanda bu bölge için en kolay egzersiz günlük olarak tempolu yaptığınız yürüme ve koşma da yer almaktadır. Hem sağlıklı olarak hayatınıza devam etmeniz hem de fazlalıklarınızdan kurtulmanız için yeterli olacak hareketlerdendir.

Hareketsiz vücudun ve gün içerisinde yakılamayan yağların depolandığı bölgelerde oluşan yağların erimesi için yapılan egzersizler büyük önem taşımaktadır. Yapılan egzersizlerle hem istenilen bölgeleriniz hareket etme olanağı sağlayacak hem de gün içerisinde beslenmek için aldığınız kalori miktarını yakmış olacaksınız. Bu konuda sizlerin yardımcısı olan egzersizleri düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede bölgesel incelme ve egzersizlerin önemini anlamış olacaksınız.

 

bolgesel incelme egzersiz

bolgesel incelme egzersiz

Bölgesel İncelme Konusunda Beslenme Önerileri

Bölgesel incelme önerileri arasında yeme alışkanlıklarınızda değişiklikler arasında öncelikle günlük 3000 kalori tüketmeniz gerekecektir. 3000 kalorinin altına düşebilir ancak üzerine çıkmamalısınız. Bölgesel incelme için yapılan egzersizler sırasında aç olmamanız gerekmektedir. Ancak egzersizleri uygularken kalorili besinler almanız da istediğiniz erimenin gerçekleşmesini engelleyecektir. Bu yüzden yemeniz gerekenler arasında C vitamini içeren ve beta karoten bakımından zengin sebze ve meyveler tüketmelisiniz. Bu tür besinler genellikle lifli besinler olmasıyla hem açlık hissetmemenizi hem de kalori almamış olmanızı sağlayacaktır.

Diyet listenizin genellikle protein kaynaklı olmasına özen göstermelisiniz. Proteinler vücudumuz için enerji sağlayan kaynaklardır. Bu enerji sayesinde zayıflama oranınız da artacaktır. Bölgesel incelme için tüketilmesi gereken besinler yumurta, tahıl, fırında pişmiş yiyecekler ile zeytinyağı gibi doymamış yağı kullanmanız yararlı olacaktır. Vücudun yağ depolamaması için kullanılan yağ oranına dikkat etmeniz önerilmektedir. Bölgesel incelmeyi sağlama sürecinde karbonhidratlı besinleri tüketmemelisiniz, bu besinler tüketildiğinde yağ hücrelerinizi şişirecektir. Geleneksel yemek alışkanlığımızda pilav önceliklidir. Ancak pirinç ile yapılan pilav karbonhidrat bulundurduğundan bulgur tercih edilmesi daha yararlı olacaktır.

Belirtilen besin ve egzersizler yapıldığında 1 aylık bir süre zarfında vücudunuzda size rahatsızlık veren bölgesel yağlanmalardan kurtulmuş ve istediğiniz vücut oranına sahip olabilirsiniz. Doğru beslenme ve egzersizler sağlığınız için de önem taşımaktadır. Bölgesel zayıflamanın yanında günlük yaşamda besinlerden aldığınız kilo alımı da duracaktır.

 

Kilo Vermeye Dair Yöntemler

Yazımızda, kalori alımınızı sürdürülebilir bir şekilde nasıl azaltacağınıza dair kanıta dayalı beş ipucu ile sağlıklı şekilde kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ortalama bir bayan kilosunu korumak için günde yaklaşık 2.000 kalori ve haftada bir kilo kilo vermek için günde 1.500 kalori almalıdır. Bu arada, ortalama bir insanın kilosunu korumak için 2.500 kalori ve haftada bir kilo kilo vermek için 2.000 kaloriye ihtiyacı vardır. Kilo verme işlemi sadece kalori bazlı olmamakla birlikte, birçok faktöre bağlıdır. Bunların başında yaş, boy, mevcut ağırlık, aktivite seviyeleri, metabolik hız, genel sağlık düzeyi gibi vb maddeler yer almaktadır.

Daha Fazla Protein Tüketin

Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır. Diyetinize protein eklemek, en az çaba ile kilo vermenin en basit, en etkili ve en lezzetli yoludur. Çalışmalar, proteinin hem metabolik hızınızı artırdığını hem de iştahınızı azaltmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Protein metabolize etmek için enerji gerektirdiğinden, yüksek proteinli bir diyet yakılan kalorileri günde 80-100 kalori artırabilir.

kilo verme yöntemleri hakkında

kilo verme yöntemleri

Protein aynı zamanda en fazla dolgu maddesidir. Bir çalışma, proteinden kalorilerin% 30’unu yiyen kişilerin otomatik olarak günde 441 daha az kalori yediğini gösterdi. Başka bir deyişle, sadece diyetinize protein ekleyerek kalorileri kolayca artırabilir ve kalorileri azaltabilirsiniz. Protein ayrıca bir diyetçinin en büyük düşmanı olan isteklerle savaşmaya da yardımcı olabilir. Bir çalışmada, günlük kalorilerin proteinlerden% 25’inin tüketilmesi, gıda hakkındaki obsesif düşünceleri% 60 azalttı ve gece atıştırma arzusunu% 50 azalttığı gözlemlenmektedir. Sürdürülebilir ve minimum çabayla kilo vermek istiyorsanız, protein alımınızda kalıcı bir artış yapmayı düşünün.Sadece kilo vermenize yardımcı olmaz, aynı zamanda önemli ölçüde kilo alımını önler.

Şekerli Alkolsüz İçecekler Ve Meyve Suları Kaçının

Yapabileceğiniz bir diğer nispeten kolay değişiklik, sıvı şeker kalorilerini diyetinizden çıkarmaktır. Buna gazlı içecekler, meyve suları , çikolatalı süt ve şeker eklenmiş diğer içecekler dahildir. Bu ürünler modern diyetin en şişman yönleri arasındadır, çünkü beyniniz sıvı kalorileri katı kalori kaydettiği gibi kaydetmez. Bu nedenle şekerli soda içmek, bunun yerine daha az miktarda başka şeyler yemenizi sağlayarak beyninizi otomatik olarak telafi etmez.

Araştırmalar, şekerli içeceklerin obezite riskinin artmasıyla güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu göstermiştir; çocuklarda yapılan bir çalışma, şekerle tatlandırılmış bir içeceğin her günlük porsiyonu için% 60 artmış bir risk göstermektedir. Tabii ki, şekerin zararlı etkileri kilo alımının ötesine geçer. Metabolik sağlık üzerinde yıkıcı etkileri olabilir ve birçok hastalık riskinizi artırabilir. Meyve gibi gıdalardan elde edilen az miktarda doğal şeker iyi olmasına rağmen, ilave şeker ve şekerli içeceklerden büyük miktarlar sağlığınıza çeşitli şekillerde zarar verebilir. Bu içeceklere fizyolojik ihtiyaç yoktur ve bunlardan kaçınmanın uzun vadeli faydaları muazzam olabilir.

Daha Fazla Su İçin

zayıflama yöntemleri nelerdir

zayıflama yöntemleri

Kilo kaybını artırmak için çok basit bir hile daha fazla su içmektir. Bunu yapmak yaktığınız kalori miktarını 90 dakikaya kadar artırabilir. Günde yaklaşık 8 bardak (68 ons veya 2 litre) su içmek yaklaşık 96 daha fazla kalori yakmanızı sağlayabilir. Bununla birlikte, su içtiğinizde zamanlama daha da önemli olabilir, çünkü yemeklerden önce yemek açlığı azaltmaya yardımcı olabilir ve otomatik olarak daha az kalori almanızı sağlayabilir.

12 haftalık bir çalışmada, yemeklerden yarım saat önce 17 ons (0,5 litre) su içmek insanların% 44 daha fazla kilo vermesini sağladı. Sağlıklı bir diyetle birleştirildiğinde, daha fazla su içmek (özellikle yemeklerden önce) kilo vermeniz gerekiyorsa yardımcı olur. Kahve ve yeşil çay gibi kafeinli içecekler de mükemmeldir. Kafein içerikleri, en azından kısa vadede metabolizmayı bir şekilde artırabilir.

Egzersiz Ve Ağırlık Kaldırma

Daha az kalori yediğinizde, vücudunuz enerji tasarrufu yaparak telafi ederek daha az yanmanıza neden olur. Bu nedenle uzun süreli kalori kısıtlaması metabolizmayı önemli ölçüde azaltabilir. Ayrıca, kas kütlesi kaybına yol açabilir. Kas metabolik olarak aktiftir, bu da metabolizmayı daha da azaltabilir. Bu etkiyi önlemek için kanıtlanmış tek strateji, ağırlık kaldırarak kaslarınızı uygulamaktır. Bu, kas kaybını önlemek ve uzun süreli kalori kısıtlaması sırasında metabolizmanızın yavaşlamasını önlemek için tekrar tekrar gösterilmiştir.

Tabii ki, kilo vermeye çalışıyorsanız, sadece yağ kaybetmek istemezsiniz, ayrıca kaslarınıza dikkat ettiğinizden emin olmak istersiniz. Bir spor salonuna gidemiyorsanız, evde şınav, ağız kavgası ve mekik gibi vücut ağırlığı egzersizleri yapmayı düşünün.

Yürüyüş, yüzme veya koşu da dahil olmak üzere bazı kardiyo yapmak da önemli olabilir – kilo vermek için değil, optimum sağlık ve genel refah için.Dahası, egzersizin kilo kaybının ötesinde, uzun ömür, daha düşük hastalık riski, daha fazla enerji ve her gün daha iyi hissetme gibi çeşitli faydaları vardır.

Karbonhidrat Alımını Azaltın

Karbonhidrat kesmek , iştahı azalttığı ve daha az kaloriyi otomatik olarak yediğiniz için kilo vermenin çok etkili bir yoludur. Çalışmalar , dolgunluğa kadar düşük karbonhidratlı diyet yemenin, kalori kısıtlı, düşük yağlı bir diyetten yaklaşık iki ila üç kat daha fazla kilo vermenizi sağlayabileceğini göstermiştir. Sadece bu değil, aynı zamanda düşük karbonhidrat diyetleri de sağlık için, özellikle tip 2 diyabet veya metabolik sendromlu kişiler için birçok başka faydaya sahiptir. Ama düşük karbonhidrat almak zorunda değilsiniz . Tek bileşenli gıdalara odaklanarak kaliteli, lif bakımından zengin karbonhidrat kaynakları yediğinizden emin olun. Bütün gıdalara yapışırsanız, diyetinizin kesin bileşimi daha az önemli hale gelir.

Diğer Blog yazımızı okumak için linke tıklayınız. https://www.emayestetik.com/bolgesel-incelme-ve-egzersizlerin-onemi/ 

Saç Bakımına Dair Bilgiler

Emay grup olarak saç bakımına dair bilgiler blog yazımızda sizlere faydalı bir içerik sunmak istiyoruz. Saçlarınızı uzatmak ve onlara hacim kazandırarak güçlü kılmak oldukça önemlidir. Bunun için saç tellerinizi en iyi şekilde kaliteli ve dolgun olarak büyütme ve görünümünü en üst düzeye çıkarmak için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Normal bir saç teli ayda ortalama olarak 0,5 cm bir diğer değişle yarım santim uzamaktadır.  Bazı insanların saçları ise bu ortalamanın üzerine çıkabilmektir. Saçlarımızın kalite ve görünümünü etkileyen en önemli faktörlerinde başında genetik etkenler gelmektedir. Kişilerin gen yapıları genetik olarak bir diğerine geçmektedir. Bu sebeple bizlerin elinde olmayan bu genetik faktörü saç gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Genetik yapı dışında beslenme, uyku, stres gibi birçok gündelik hayat içinde karşılaştığımız durumlar saç yapımızı ve büyümesini gelişim fonksiyonlarını doğrudan etkilemektedir. Bunlar dışında gebelik ve doğum gibi özel durumlarda da saçlarımız doğrudan etkilenerek zayıflar ve dökülme durumuyla baş başa kalır.

saç bakımı yöntemleri uygulaması

saç bakımı yöntemleri

Bakım Ve Geliştirme Yöntemleri

Saçlarımızı daha sağlıklı ve kuvvetli kılmak parlak bir görünüme kavuşmak ve dökülmeyi önlemek amacıyla hem cildimiz hem de saçlarımız için sağlık ve dengeli şekilde doğru ve bilimsel faktörleri baz alarak beslenmeliyiz. Bedenimiz ve saç kökleri için gerekli mineral ve vitaminleri doğrudan alabileceğimiz besinler ile ki özellikle çinko ve B vitamini, A vitamini gibi içeriklerle yoğun gıdalarla beslenme tercih edilmelidir.

Düzenli Uyku Ve Saç Büyümesi

Uyku hiç şüphe yok ki insan bedeni için vazgeçilmez bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudumuzdaki hemen hemen tüm fonksiyonlar için yüksek bir öneme sahip olan uykunun saç gelişimi ve bakımı içinde önemi oldukça fazladır. Sağlıklı bir birey akşam 22,00 ila 07,00 saatleri arasında ortalama 9 saat uyku almalıdır. Bu süre 7 saatin altına asla indirilmemelidir. Uyku sürecinde özellikle gece uykusu olarak tabir edilen gece 23:00 ila 03:00 arasında beynimiz seratonin ve melatonin gibi başta psikolojimizi etkileyen hormonları salgılayarak tüm organlarımızın biyokimyasal ihtiyaçlarını düzenler ve onlara bakım sağlar. Saçlarımızda bu süreçten en fazla etkilenen yapıların başında gelmektedir. Sağlıklı bir beden ve güzel kuvvetli saçlar için kaliteli bir uyku kaçınılmazlar arasındadır.

Sürekli Stres Saç Dökülmesine Yol Açar

Günümüzde belki de hepimiz için kaçınılmaz olan olumsuz faktörlerin başında strese maruz kalmak gelmektedir. Stresin bedenimizde birçok hastalığa sebep olduğu artık günümüzde yapılan testler sonucunda bilimsel olarak ortaya konmuştur. Stresin doğrudan etkilediği bir diğer bölge ise saçlarımızdır. Stres ile ortaya çıkan negatif hormonal durumlar, saç gelişimler süreçlerini direk etkileyerek saçlarımızın giderek incelmesini ve zayıflayarak dökülmesine neden olmaktadır. Bu sebeple olabildiğinde stresten kaçarak öyle ortamlardan uzak durarak tüm negatif düşünleri beynimizde yer ettirmeyerek pozitif bir bakış açısına sahip olmamız gerekmektedir.

hair care

hair care

Düzenli Bakım Ve Şampuanlar

Saçlarımıza bakım yapmak istediğimiz zaman aklımıza ilk gelen şey belki de şampuanladır. Şampuanlar saçımızla doğrudan temas etmesinden ötürü içindeki kimyasal bileşenleri itibariyle son derece büyük öneme sahiptir.  Kalitesiz ve ucuz fiyata alınan içinde kimyevi olarak ne olduğu bilinmeyen veyahut cildimize ve kafa derimize zararlı maddeler içeren şampuan ve saç kremleri saçlarımızın gelişimi başta olmak üzere saç yapımızı ve cildimizi oldukça zararlı şekilde etkileyen temel faktörlerin başında gelmektedir.

Saç gelişim süreçlerinin en iyi şekilde tamamlanması, saçlarımızın hacim kazanması, saç dökülmesinin önüne geçilmesi adına profesyonel olarak tanımlanan pozitif bileşenlere sahip bilinirlik oranı yüksek orijinal markaların şampuanları tercih edilmelidir. Saçlarımız sürekli yıkanmama ve zaman zaman nemli şekilde bırakılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki sürekli yapılan fön, perçem, saç boyama işlemleri saçların greft olarak tanımlamam tellerine ve kökleri son derece zarar vererek kalıcı hasarlara neden olmaktadır. İşte tüm bu sebeple itibariyle bilinçli bir saç bakımı kişinin saç kökü sağlığı açısından kaçınılmaz bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diğer Blog yazımızı okumak için linke tıklayınız. https://www.emayestetik.com/kilo-vermeye-dair-yontemler/

Doğal Cilt Bakımı Teknikleri

Doğal cilt bakımı teknikleri  tanımı itibariyle; vücudunuza zararlı olan kimyasallardan kaçınılarak, cildimizi doğal yollarla besleyen ve bakım sunan ürünlerin düzenli şekilde kullanımına verilen isimdir. Bu süreç içerisinde cildimizi en iyi şekilde besleyen, organik olarak tabir edilen doğal yöntemlerin, minaral ve vitamin olarak yüksek bileşen oranına sahip ürünlerin kullanılmasıdır. Bunların tümünü günümüzde sık olarak karşımıza çıkan GDO suz ürünler olarak da tarif edebiliriz.

Doğal cilt bakımının en büyük önemi, cildimizi güzelleştireceği iddia edilerek bizlere sunulan güzellik bakım ürünlerinin gerçekte yapay olarak üretilerek, suni kimyevi maddeler ihtiva ederek yarar yerine zarar neden olması karşısında; doğal yöntemlerinin adından anlaşıldığı üzere herhangi bir kimyasal içermemesidir. Zira bunlar dışında günümüzde kullandığımız cilt bakımı ve makyaj ürünlerinin kalite ve kullanımına dair bilgi eksikliği de bayanların en büyük cilt bakım problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu ürünlerin nasıl kullanılacağına dair sizlere ufak bilgiler sunmak istiyoruz.

skin care

skin care

 

Cilt Temizleyicileri

Cildimiz hepimizin bildiği üzere gözeneklerde oluşur. Bu gözenekler zamanla tıkanarak işlevlerini yitirme noktasına kadar gelmektedir. Bu tıkanma vb durumlar sonucunda cilt de renk değişimi, cilt parlaklığının kaybolması, cilt kuruması, cilde kepeklenme gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İşte tüm bunların önüne geçmek adına, doğal yöntemler olarak sıcak su eşliğinde buhar banyosu gelirken, modern yöntemler arasında ise cilt temizleyicileri gelmektedir. Doğru cilt tipi ve ph değerine göre profesyonel bir seçim cildinizin daha bebeksi ve genç görünüme yeniden kavuşmasına yardımcı olmaktadır. En az kimyasal madde içeren, tahriş tehlikesi olmayan, doğal lipitleri ve koruyucu bariyeri olan cilt temizleyicileri bayanların ilk tercihi arasında olmalıdır.

Toner Kullanımı

Sıklıkla gözden kaçırılsa da, yüz tonerleri cildin pH seviyesini dengelemede önemli bir rol oynar. Ayrıca temizlik ve deri soyulması gibi işlemlerden sonra cildimizin en önemli olan koruyucu bariyerini yeniler ve onu yeniden gençleştirir.

Ne yazık ki, çoğu toner, pH seviyelerini değiştirmek için kanserojen etkileri olduğu bilinen bir nitrozlama maddesi olan DEA bileşiklerini kullanır . Doğal yüz tonerleri cildinizin asitliğini korumaya yardımcı olur ve ciltte tahrişe ve kuruluğa neden olan emülgatörler ve yüzey aktif maddeler kullanmadan nemlendirmeye yardımcı olur. Doğal bileşenler ayrıca cildinizi besleyen ve cilt hücrelerini koruyan vitaminler ve antioksidanlar içerir. Toner kullanımında yukarıda belirttiğimiz üzere en doğal ve farmasötik önemi olan kimyasal maddeler arasında aromatik nitro bileşikleri (nitrolama) az olan toner kullanımı tercih edilmelidir.

cilt bakımı teknikleri uygulamaları

cilt bakımı teknikleri

Nemlendiriciler

Doğal yüz nemlendiricileri, özellikle hassas bir cildiniz varsa, nemlendirmek ve nemi kilitlemek için daha güvenli, daha yumuşak bir yol sağlar. Shea yağı, nemlendiricilerde en iyi içeriktir çünkü bir dizi cilt problemini tedavi etmeye, yaşlanma belirtilerini iyileştirmeye ve serbest radikallerin etkilerine karşı koymaya yardımcı olan A ve E vitaminleri içerir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz cilt temizleyicileri içerisindeki kimyasal maddelerden arındırılmış veya kimyevi madde oranı en az seviyeye indirgenmiş, olan ürünlerin tercihi cilt ve kişi sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Diğer Blog yazımızı okumak için linke tıklayınız. https://www.emayestetik.com/sac-bakimina-dair-bilgiler/

Dermo Kozmetik Ürünler

Hasarlı cildin onarılması veya daha sağlıklı ve canlı cilt için kullanılan içeriği doğal ürünlere dermo kozmetik ürün adı verilir. Günümüzde kozmetik ürünlerinden ziyade kişiler içeriğinden dolayı dermo kozmetik ürünleri tercih ederler. Kozmetik ürünlerinden farkı ise dermo kozmetik ürünlerin kapatıcı değil tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Dermo kozmetik ürünler onarıcı, nem kazandırıcı, temizleyici, renk eşitleyici özelliklere sahiptir. 2020 dermo kozmetik ürünleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Dermo Kozmetik Ürünler Nelerdir?

  • Temizleyici Jeller
  • Kremler
  • Tonikler
  • Maskeler
  • Serumlar

Temizleyici Dermo Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Gün içinde cilde nüfuz eden kir, toz, makyaj kalıntıları gibi çevresel etkenlere maruz kalan cildin derinlemesine temizlemek için kullanılan doğal içerikli ürünlerdir. Temizleyici jellerin daha etkili olması için genellikle günde iki defa kullanılması önerilir. Düzenli kullanım sağlandığında cildi onarır ve pürüzsüzleştirir.

kozmetik cilt bakım ürünleri

Krem Dermo Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Cildi nemlendirmek, hasarları onarmak ve yumuşaklık vermek amacıyla kullanılan ürünlerdir. Nemlendirici kullanırken yapılan hatalardan biri cilt tipine uygun nemlendiricinin kullanılmamasıdır. Ayrıca bilinenin aksine karma ve yağlı cilde sahip olan kişiler de nemlendirici kullanmalıdır.

Tonik Nedir?

Tonik, temizleme işlemi sonrası açılan gözenekleri kapatmak adına kullanılan dermo kozmetik ürünüdür. Cilt temizliğinde atlanmaması gereken adımlardan biridir. Cildi temizledikten sonra kullanılan tonik, ciltteki hasarların kapanmasını ve cildin uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Maske Nedir?

Cilt sorunlarına göre kuruluk, cilt tonu eşitsizliği, cilt sarkmaları, siyah nokta giderilmesi vb. şikâyetlerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan adımlardan biridir. Maskeler krem formunda olabileceği gibi kâğıt maske adı altında cildin üzerine kapatılarak da uygulanabilir.

Serum Nedir?

Cilt sorunlarını gidermeye yarayan yoğunlaştırılmış ürünlere serum adı verilir. Kalın yapısı dolayısıyla kremler kadar bol kullanılmaması gerekir. Cilt bakımında önemli yeri olan serumun, kullanılan diğer ürünlerin etkisinin azaldığı noktada sorunları gidermeye devam ettiği bilinmektedir. 2020 Dermo kozmetik ürünleri kullanırken uygulama adımlarına ürünlerin fayda sağlaması açısından dikkat edilmesi gerekir. Adıma önce temizlemeyle başlamalı ardından tonik, maske, serum ve ardından en son krem dermo kozmetik ürününü uygulayıp cilt bakımını bitirmek gerekir.

Diğer blog yazımızı okumak için linke tıklayınız. https://www.emayestetik.com/dogal-cilt-bakimi-teknikleri/