Dermo Kozmetik Ürünler

Hasarlı cildin onarılması veya daha sağlıklı ve canlı cilt için kullanılan içeriği doğal ürünlere dermo kozmetik ürün adı verilir. Günümüzde kozmetik ürünlerinden ziyade kişiler içeriğinden dolayı dermo kozmetik ürünleri tercih ederler. Kozmetik ürünlerinden farkı ise dermo kozmetik ürünlerin kapatıcı değil tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Dermo kozmetik ürünler onarıcı, nem kazandırıcı, temizleyici, renk eşitleyici özelliklere sahiptir. 2020 dermo kozmetik ürünleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Dermo Kozmetik Ürünler Nelerdir?

  • Temizleyici Jeller
  • Kremler
  • Tonikler
  • Maskeler
  • Serumlar

Temizleyici Dermo Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Gün içinde cilde nüfuz eden kir, toz, makyaj kalıntıları gibi çevresel etkenlere maruz kalan cildin derinlemesine temizlemek için kullanılan doğal içerikli ürünlerdir. Temizleyici jellerin daha etkili olması için genellikle günde iki defa kullanılması önerilir. Düzenli kullanım sağlandığında cildi onarır ve pürüzsüzleştirir.

kozmetik cilt bakım ürünleri

Krem Dermo Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Cildi nemlendirmek, hasarları onarmak ve yumuşaklık vermek amacıyla kullanılan ürünlerdir. Nemlendirici kullanırken yapılan hatalardan biri cilt tipine uygun nemlendiricinin kullanılmamasıdır. Ayrıca bilinenin aksine karma ve yağlı cilde sahip olan kişiler de nemlendirici kullanmalıdır.

Tonik Nedir?

Tonik, temizleme işlemi sonrası açılan gözenekleri kapatmak adına kullanılan dermo kozmetik ürünüdür. Cilt temizliğinde atlanmaması gereken adımlardan biridir. Cildi temizledikten sonra kullanılan tonik, ciltteki hasarların kapanmasını ve cildin uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Maske Nedir?

Cilt sorunlarına göre kuruluk, cilt tonu eşitsizliği, cilt sarkmaları, siyah nokta giderilmesi vb. şikâyetlerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan adımlardan biridir. Maskeler krem formunda olabileceği gibi kâğıt maske adı altında cildin üzerine kapatılarak da uygulanabilir.

Serum Nedir?

Cilt sorunlarını gidermeye yarayan yoğunlaştırılmış ürünlere serum adı verilir. Kalın yapısı dolayısıyla kremler kadar bol kullanılmaması gerekir. Cilt bakımında önemli yeri olan serumun, kullanılan diğer ürünlerin etkisinin azaldığı noktada sorunları gidermeye devam ettiği bilinmektedir. 2020 Dermo kozmetik ürünleri kullanırken uygulama adımlarına ürünlerin fayda sağlaması açısından dikkat edilmesi gerekir. Adıma önce temizlemeyle başlamalı ardından tonik, maske, serum ve ardından en son krem dermo kozmetik ürününü uygulayıp cilt bakımını bitirmek gerekir.

Diğer blog yazımızı okumak için linke tıklayınız. https://www.emayestetik.com/dogal-cilt-bakimi-teknikleri/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir